Ubytování

Airbnb

airbnb logo Společnost Airbnb.com nabízí možnosti ubytování v soukromí místních. Na samotných stránkách najdete dost příjemné rozhraní pro hledání toho pravého bydlení na vašich cestách. Tuto službu využíváme docela často, oproti hotelu totiž nabízí kontakt s místními. To je výhodné, protože se často stane, že vám místní poradí, udělají průvodce, nebo dají tipy kde co vidět, kam jít a čemu se naopak vyhnout.
Ubytování bývá většinou levnější než hotel, nebo hostel. Nicméně, samotná služba reguluje ceny v dané lokalitě, takže tam nenajdete žádné extra levné mezi drahými ubytováními. Takže buď musíte ceny trochu sledovat, nebo se na mapě posunout kousek vedle.

Slevu 725 Kč na první ubytování najdete zde

Tuto slevu můžete použít i na koupi zážitků, na které máte další slevu 272 Kč


Booking

booking logo Server Booking.com nabízí ubytování v hotelech, hostelech a v penziónech. Většinou tam najdete sdílené ubytování. Ale dá se tam hezky vybírat a ceny taky nejsou vůbec špatné. Dokonce, v některých zemích to vychází lépe než Airbnb, takže je dobré sledovat oba tyto servery a najít si svůj zlatý střed. Výhodou tohoto ubytování je nepřeberné množství typů ubytování, které jedno místo nabízí. Od základního jen přepsání, až po apartmán v podkroví s polopenzí. Nevýhodou je, že nejste v takové kontaktu s místními.
Server nabízí slušné rozhraní s mapou, na které si můžete najít to své ubytování v oblasti kam míříte. Rezervace už je pak na pár kliků a je hotovo. Platba může být provedená při rezervaci, nebo na místě, to záleží na poskytovateli ubytování.

Slevu 10% na první pobyt získate zde

Letenky

CestujLevně.com

cestuj levně logo Začal bych serverem https://cestujlevne.com/. Sice se nejedná přímo o společnost pro nákup letenek, ale je to velmi zajímavý a velice rozsáhlý web věnující se létání. Najdete na něm tipy na low-cost dopravu, akční letenky, cestopisy, vyhledávač letenek, cestovatelské fórum a blogy ostatních cestovatelů.
Ovšem, to nejdůležitější, co většina lidí hledá a zajímá je sekce průvodce. Jedná se o kompletní sbírku popisů a tipů k destinacím, leteckým společnostem a letištím po celém světě. Najdete tam přehledně úplně všechno co na cestu potřebujete a na co si dát pozor.

Portál CestujLevně.com najdete zde

Průvodce světovými destinacemi, letišti a leteckými společnostmi najdete zde


Kiwi

kiwi logo Portál https://www.kiwi.com/ nabízí kompletní servis pro hledání, nákup i správu vašich letenek. Mají velice pěkné a intuitivní rozhraní a koupit zde letenku je radost. Jenže nákupem to nekončí a dál vás hlídají. Takže když se změní něco ve vašem letovém harmonogramu, tak o tom hned víte. Také zákaznická podpora je skvělá, takže když už si nevíte rady, tak vás nasměřují.
Drtivou většinu letenek nakupuji právě přes Kiwi.com, právě díky porovnávání cen mezi destinacemi které je myslím u nás bezkonkurenční.

Portal pro nákup letenek najdete zde


Honzovy letenky

honzovyletenky logo https://honzovyletenky.cz/ je další zajímavý portál věnující se letenkám. Tentokrát zaměřený na opravdové akce u leteckých společností. Nenajdete tam žádné chybné tarify, ale pouze opravdové aktuální slevy. Takže pokud hledáte pohodové akce a nechcete riskovat zrušení letu, tak toto je to pravé místo.

Honzovy letenky najdete zde


Pelikán

pelikan logo Dalším zajímavým portálem je pelikan.cz. Tato služba zastřešuje vše co se týká dovolené. Nabídne vám levné letenky, ubytování, nebo dokonce celý program na víkend. Nabídky to jsou opravdu lákavé a určitě to stojí za prozkoumání. Určitě také stojí nabídka multicity výletů, kdy vám sestaví letecký itinerář přes několik světových měst s návratem tam kde jste začali, vždy pak máte několik dní na dané město, aby jste jej mohli prozkoumat.

Postál pelikan.cz najdete zde


Další zajímavé weby:

Doprava

Rentalcars
rentalcars logo

připravujeme


jedu.cz

jedu.cz logo Český server https://jedu.cz/ toho nabízí opravdu hodně. Od zájezdů, přes vyřízení víz, až po rezervaci pronájmu auta. Právě tuto poslední službu jsem od ních už jednou využil, kdy pronájem auta vycházel opravdu ze všech nejlépe. Není to tak interaktivní, nejde to tak naklikat jak u Rentalcars. Funguje to tak, že vyplníte formulář a oni se vám pak zpět ozvou a vše se domluví většinou přes e-mail, nebo telefonicky. Nicméně, vám ve všem poradí, pomůžou a vše vyřídí a to je určitě výhoda, pokud nevíte jak to s půjčováním funguje.

Cestovní kancelář jedu.cz najdete zde

Knihy

Travel Bible
travlbible logo

připravujeme


Travel Jobs
traveljobs logo

připravujeme


Cestovní pojištění

ePojisteni.cz

epojisteni logo Cestovní pojištění je důležité. Je třeba se spolehnout na to, že když už se něco stane, tak se o vás někdo postará. Portál ePojisteni.cz nabízí srovnání nabídek všechn pojišťoven, takže si můžete vybrat přesně tu, která vám vyhovuje.

Portál ePojištění najdete zde

Další zajímavou stránkou je pojisteni.cz která vám může nabídnou další zajímavé cestovní pojištění.