DvaNaKonciSvěta.cz

Andrejka & Luky

Kde se v Budapešti vykoupat

napsal Luky před 29 dny

Připravili jsme si pro vás velký souhrn všech Budapešťských lázní. :-) Postupně budeme připisovat nové, hned jak je navštívíte. Ukážeme vám fotky, jaké jsou ceny, které lázně jsou lepší na plavání a které na válení. Také vás upozorníme na pár zajímavostí a taky na věci na které si dát pozor.

Ve všech lázních a bazénech potřebujete své papučky a do plaveckých bazénu potřebujete koupací čepici. Bez toho vás nepustí. Oboje se dá za pár korun koupit asi ve všech lázních.

Gellért

Vstup nejde přehlédnoutNačítání...

Vstup nejde přehlédnout

Gellért byly naše první lázně které jsme v Budapešti navštívily. Tyhle lázně jsou opravdu krásné, vnitřní výzdoba je nádherná a venkovní část je také dost příjemná. Uvnitř se nachází plavecký bazén (27°C), jeden půlkruhový termální bazén (35°C) a pak čtyři menší bazénky. Každý z nich má jinou teplotu (34°C až 40°C). Tyto bazény najdete po stranách velkého plaveckého, nesmíte se ovšem nechat zmást, přichází se k nim přes malé dveře a masážní místnosti. U těchto bazénků najdete také parní lázně (50°C až 80°C). Venkovní část je hezká, nicméně nabízí pouze studený bazén s umělými vlnami (26°C), jeden docela malý termální bazén (36°C) a finskou saunu (80°C až 90°C) s chladícím sudem. Nicméně i venku najdete hezkou výzdobu, restauraci s teplým jídlem a terasou.

Luky v teplé lázniNačítání...

Luky v teplé lázni

Lázně to jsou opravdu krásné, nicméně nabídka bazénů a různých dalších atrakcí je dost omezená. Nenajdete tady masážní trysky, ani bublinky. Venkovní část je také dost skromná a kromě krásné výzdoby nenabízí nic zvláštního. Tímto vás ovšem nechceme nijak odradit, protože vnitřní výzdoba je opravdu něco a pokud máte více času, rozhodně doporučujeme tyto lázně navštívit.

Plavecký bazénNačítání...

Plavecký bazén

Lázně najdete na Buda straně města hned u mostu Svobody. Nejbližší zastávka je Szent Gellért, stojí na ni metro M4 a pět linek tramvají, 19, 41, 47, 49 a 56. Dostupnost z centra je dobrá a dá se k nim dojít i pěšky přes most. Vstup do lázní najdete z pravé strany budovy, z ulice Kelenhegyi.

Webové stránky: Lázně Gellért

Cena:

  • v pracovní dny 5 900ft (cca 420Kč)
  • o víkendu a svátcích 6 200ft (cca 435Kč)

Při nákupu on-line je 10% sleva

Otevírací doba: 09:00 – 19:00

Naše hodnocení: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Széchenyi

Venkovní bazényNačítání...

Venkovní bazény

Další lázně, které jsme navštívili byly Széchenyi. Tyto lázně jsou velice oblíbené a všemi doporučované. Navíc, docela blízko nás, tak proč to nezkusit. Bohužel, čím více vyhlášené lázně, tím více odbyté. Oproti Gellért, nemají tyto lázně skoro žádnou výzdobu, spíše to vypadá že vznikly za doby socialismu. Uvnitř jsou místnosti vykachlíčkovaný obyčejnými bílými obkladačkami. Celé to působí spíše jako léčebna. Venkovní bazény jsou trochu hezčí a mají kolem sebe různé fontánky a další blbůstky. V těchto lázních najdete venku plavecký bazén (26°C), jeden termální bazén (38°C) a jeden odpočinkový bazén (32°C). Venku také najdete restauraci s teplým jídlem a docela dobrou kávou. 8) Uvnitř je pak několik malých bazénků (30°C až 40°C), čtyři sauny (Aroma a Light 50°C, Finská 95°C, Sopečná 75°C) a tři parní sauny (45°C až 55°C).

Vnitřní část s saunami a bazénkyNačítání...

Vnitřní část s saunami a bazénky

Tyto lázně nás bohužel docela zklamaly, nabídka je sice široká, ale starobylou atmosféru tady opravdu nehledejte. Celý areál leží v městském parku Városliget na Pesti straně města a pokud se sem vydáte tak v něm doporučujeme procházku k hradu a na Náměstí hrdinů. Z zmínku stojí i krásná Andrássyho třída, která je právě zakončená tímto parkem. K lázním se dostaneme metrem M1, nebo trolejbusem 72 na zastávku Széchenyi fürdő. Vstup do lázní najdete z ulice Állatkerti körút.

Lázně Széchenyi

Cena:

  • v pracovní dny 5 900ft (cca 420Kč)
  • o víkendu a svátcích 6 200ft (cca 435Kč)

Při nákupu on-line je 10% sleva

Otevírací doba: 07:00 – 19:00

Naše hodnocení: ⭐️⭐️

Mapa

Všechny lázně, které jsme zatím navštívili, najdete na naší mapě. Jsou to přesné polohy lázní, ale občas je problém najít vchod. :-D Proto doporučujeme přečíst popisek jednotlivých lázní, kde na tyto věci upozorňujeme.


Přečteno 22 krátuž máme 2 srdíčka, děkujeme