DvaNaKonciSvěta.cz

Andrejka & Luky

Tipy pro Paříž

Pro ty, kdo by si chtěli prohlédnout celou nabídku ubytování

Lásko, já ti jen volám, ať si 13. uděláš čas, protože mám ten termín, jedeme do Moulin Rouge.

Skvělá věc na Paříži je, že vstupy na památky bývají pro studenty zcela zdarma (teda až na Eiffelovku) :D

V Louvre je mnohem více, než jen obraz Mony Lisy. A popravdě jsou tam i mnohem zajímavější exponáty. Monu Lisu si prohlédnete lépe doma na počítači, protože v muzeu je poměrně daleko, za sklem, obehnaná zábradlím a obležená turisty.

Rostoucí oblibu podniku po roce 2000, zapříčinil americký film Moulin Rouge!

Nejvíc tanečnic je tady z Austrálie, potom z Irska, a až třetí v pořadí jsou francouzsky.

Mezi tanečnicemi donedávna byla i jedna češka.

Kostýmy můžete zkouknout na instagramu

Komu ještě stále nestačilo a chtěl by vidět každý detail interiéru mlýna a terasy.

Jak je asi jasné, součástí pokoje nebyla žádná koupelna. Což jsem původně nevěděla, a tak jsem se hned po příchodu zeptala, jestli budem mít někdy čas na sprchu. Nejdřív nám řekli, že speciélně pro nás je otevřená koupelna v baru, ale tam žádná sprcha není. S čímž jsem se smířila, ale protože jsou úžasní, tak jsem nakonec sprchu měla. A jak asi tušíte, jediné dvě místa, kde můžou být v kamabetu sprchy, jsou šatny. :D A protože dámské sprchy jsou otevřené, tak jsme se nakonec sprchovali v pánské šatně:*

Ve Francii dělají číšníky většinou muži, takže i v Moulin Rouge. Napočítala jsem asi jen 4 ženy z cca 30 číšníků.

Kdo by se chtěl také podívat do zákulisí, tak doporučuji dokument Krásky z Moulin Rouge. A nějaký ten záběr z představení tam taky najdete.

Mlýn je nejen osvětlený, ale také se obvykle točí. Jenže mechanismus dělá strašný rámus, takže ho speciálně kvůli nám vypli.

V hodně obchodech se tady dá namíchat vlastní obědový salát. Je tady pultík, na kterém si naberete, co chcete a zaplatíte podle váhy. P.S. Vidličku vám dají až u pokladny. :D

Pokud chcete na výlet lodičkou, jízda začíná hned za Eiffelovkou. Nejdete na most ale pod něj, tam už to najdete.

Five guys je americký řetězec fastfoodů, které se specializují na hamburgery. Cena je vyšší, ale v přepočtu na koruny, už to vyšlo skoro stejně, jako když si chcete dát dobrý burger u nás. Výhodou je, že tady si za jednu cenu můžete nechat burger sestavit podle sebe, takže můžete mít jen maso v housce bez zeleniny, nebo úplně všechno, co nabízejí, a pořád zaplatíte stejně.