DvaNaKonciSvěta.cz

Andrejka & Luky

Tipy pro Korfu

Kde najdete Korfu

půjčením skútru je to tak, že pokud si půjčujete ten menší (50) stačí vám klasický Béčkový řidičák, ale je potom lepší jezdit na takovém skútru jednotlivě. Jestli chcete jezdit ve dvou je lepší půjčit i silnější (125), ale ten vám už půjčí jen na Ačkový řidičák ale jinak Řekové si obecně nepotrpí moc na pravidla, takže se to někdy dá i ukecat.

Řecká káva je vlastně káva turecká, připravovaná v džezvě (nebo něčem na ten způsob), ale řekové hrdě prohlašují, že je to káva řecká.

Pokud budete nakupovat v některém z těchto obchůdku s místními produkty, nebojte se říct o ochutnávku. Všichni jsou strašně ochotní a hlavně hrdí na své výborné jídlo a pití, takže Vám většinou dají ochutnat i sami od sebe.

Alžběta Sisi Bavorská

Souvlaki je maso na špejli. Většinou vepřové nebo hovězí. Je to hrozně dobré a dá se jíst samotné (moje oblíbená varianta), s přilohou, nebo taky v pitě.

Pantokrator je nevyšší kopec Korfu. Je 906 m n. m. a je z něj vidět až do Albánie. Jo a taky si Váš mobil bude myslet, že jste v Albánii, která není v EU, tak bacha na to!!!

Taverna je řecká restaurace, hospoda, kavára, prostě něco kde si můžete sednou a chillovat a dát si k tomu dobré jídlo a pití.

Corfu beer se jmenuje PILSNER a má v logu dva lvy, což není vykrádačka značky, ale je to tím, že Korfané se učili vařit pivo od Čechů ;) ale chutná jinak

Paleokastritsa znamená staré místo hradu.

George´s cellar

TIP pro plavbu lodí, i když je 30 stupňů, vemte si mikiny :D fooouuuukáááá

Paxos, Antipaxos, koupání a Blue caves zde

Ouzo je řecký alkoholický drink s příchutí lékořice. Myslím, že řekové to pijí jen tak čisté, za mě ale nejchutnější varianta je namíchat si to s dostatečným množstvím, dostatečně sladkého nápoje…např. s něčím jako je fanta. (recept by Luky)